home Lek na raka Czy mniszek lekarski zabija komórki rakowe w 48 godzin?

Czy mniszek lekarski zabija komórki rakowe w 48 godzin?

Naukowcy z Uniwersytetu Windsor odkryli, że mniszek lekarski może być skutecznym lekarstwem na raka i zabija jego komórki w 48 godzin. Ale czy to prawda? Podobno zabija komórki rakowe i nie uszkadza tych zdrowych. Na ten temat powstało już kilka artykułów, ale nie określają one, czy jest to prawda.

Mniszek lekarski, a właściwie jego korzeń, ma dobroczynne właściwości, które naukowcy wykorzystali do niszczenia komórek nowotworowych w organizmie chorego. Takie reakcje polegające na niszczeniu komórek rakowych zachodziły już w ciągu 48 godzin od rozpoczęcia leczenia. Poza tym badacze przeprowadzili również eksperyment, który wykazał, że najlepiej on działa w wyniku podawania małych dawek mniszka, ale przez dłuższy czas.

dandelion photo
Photo by waferboard

Pierwsze wyniki zaobserwowała onkolog Caroline Hamm  i podzieliła się tymi spostrzeżeniami z naukowcem z uniwersytetu i tak rozpoczęły się badania nad właściwościami mniszka.

Naukowcy nadal badają działanie mniszka, ale jest też wiele osób, które wypróbowało go na sobie. Jednym z takich pacjentów jest John DiCarlo, który chorował na białaczkę. Chemioterapia nie przynosiła mu żadnej poprawy i jeden z pracowników kliniki podsunął mu pomysł, aby pił napar z mniszka. Taką ziołową herbatkę pił przez cztery miesiące i okazało się, że jego rak jest w remisji. Nie wiadomo jednak czyto zasługa mniszka czy remisja spontaniczna.

Właściwości mniszka lekarskiego znane są od wielu lat. Roślina ta zawiera ważne dla zdrowia witaminy i minerały, ale też redukuje cholesterol, pomaga przy alergiach, oczyszcza wątrobę, a także ma właściwości moczopędne i stymuluje wydzielanie żółci.

Niestety nie ma na razie dowodów że zabija koórki rakowe.

 

 

Ilona

Pasjonatka tematów zdrowotnych :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *