home Cholesterol Oczyszczanie żył ze złogów i cholesterolu

Oczyszczanie żył ze złogów i cholesterolu

Spis treści

Oczyszczanie żył

Udrożnianie żył inaczej nazywane jest angioplastyką. Jest to zabieg, który polega na poszerzaniu zwężonych albo zamkniętych naczyń krwionośnych. Do ich zwężenia lub zamknięcia dochodzi w wyniku choroby, np. po udarze mózgu oraz przy miażdżycy.

Najczęściej wykonuje się przetykanie tętnic szyjnych, wieńcowych, narządów wewnętrznych oraz kończyn dolnych. Poza tym udrażnia się również naczynia żylne.

Możesz odetkać żyły w nogach, szyi…

Nasze żyły również potrzebują oczyszczania, ponieważ to wpływa pozytywnie na przepływ krwi w organizmie, ale też zmniejsza ryzyko pojawienia się miażdżycy, żylaków lub zakrzepów.

Oczyszczanie naczyń krwionośnych ze złogów

Aby nasz organizm mógł prawidłowo funkcjonować, jego naczynia krwionośne muszą być wolne od złogów. Złogi, które powstają na ścianach żył i tętnic, powodują, że utrudniony jest przepływ krwi, a to przyczynia się do pogorszenia pracy narządów wewnętrznych.

Sposoby na odtykanie żył

Jest kilka sposobów na oczyszczanie żył. Coraz bardziej popularną metodą staje się chelatacja, jest terapia, która wykorzystywana jest przez niektórych lekarzy. Możemy też skorzystać z naturalnych sposobów oczyszczania żył, a są to: oczyszczanie octem jabłkowym, czosnkiem, cebulą, cytryną. W niektórych przypadkach sprawdzają się również zioła.

Chelatacja

Z języka greckiego słowo „chele” oznacza: pazur, klaszcze, szczypce kraba. Chelatacja, czyli terapia chelatowa, terapia EDTA polega na usuwaniu szkodliwych metali, które nagromadziły się w naszym organizmie.

EDTA to kwas wersenowy, który jest syntetycznym aminokwasem oraz ma alfa- i beta- formy krystaliczne. Poza tym jest on słabo rozpuszczalny w wodzie i do tego tworzy wiązania z jonami metali ciężkich. Kwas ten najpierw tworzy związki ze szkodliwymi metalami, a te następnie są rozpuszczane w płynach ustrojowych, a potem wydalane przez nerki. Dzięki temu chelatacja pomaga oczyścić naczynia krwionośne, a także może powstrzymać rozwijanie się dalszych procesów miażdżycowych. Kwas ten wykorzystuje się również w laboratoriach, jako konserwant w przechowywaniu krwi, a dzięki temu, że wiąże jony wapnia, to zapobiega jej krzepnięciu.

Chelatacja jest to metoda bezpieczna, która nie powoduje żadnych groźnych powikłań. Jedynie jest niewskazana u osób, które mają całkowitą niewydolność nerek.

Terapia ta stosowana jest nie tylko w celu udrożnienia żył, ale jest również skuteczna przy chorobach serca, które są spowodowane miażdżycą naczyń wieńcowych, a także przy problemach z krążeniem w kończynach dolnych oraz w migrenie, zawrotach głowy czy depresji. Poza tym stosuje się ją również przy chorobie Alzheimera, Raynouda, Buergera i chorobie zwyrodnieniowej stawów.

Metoda ta polega na podawaniu pacjentowi za pomocą kroplówki substancji, które wiążą inne. Do żył chorego wprowadzany jest kwas EDTA. Po wprowadzeniu do naszej krwi wiąże metale ciężkie, a następnie w ciągu kilku godzin jest wydalany z organizmu. Taka terapia składa się z 20 – 35 wlewów dożylnych, a zabieg trwa około 3 – 4 godziny. Po takim zabiegu pacjent powinien dostać litr płynu do wypicia, ponieważ nerki podczas usuwania szkodliwych substancji z organizmu potrzebują większej ilości płynów.

Jest to kontrowersyjna metoda leczenia miażdżycy i przez wielu uważane jest, że nie ma żadnego poparcia w dowodach naukowych. Profesor Andrzej Szuba na zlecenie Komisji Etyki Lekarskiej przygotował opinię na temat tej metody i stwierdził w niej, że sformułowania zawarte w ogłoszeniach reklamowych nie mają żadnego potwierdzenia w badaniach naukowych. Natomiast badania, które zostały przeprowadzone w 1988 roku przez kardiologów dr. E. Olszewera i prof. Jamesa P. Cartera, dowiodły, że ta metoda jest skuteczna. Były one przeprowadzone na 2870 osobach. Większe badania przeprowadzono na grupie 19167 osób, u których potem wykonano badania kontrolne za pomocą tomografu. Skuteczność tej metody potwierdziła się w 86%.

Oczyszczanie octem jabłkowym

Doskonałym sposobem na oczyszczenie naczyń krwionośnych i żył jest ocet jabłkowy. Można kupić gotowy w sklepie, ale lepiej sprawdzi się ten przygotowany samodzielnie w domu, ponieważ będzie naturalny. Taki przygotowany samodzielnie w domu jest bogaty w wiele składników mineralnych, np. pektyna, witamina E. Ocet ten można spożywać w dowolnych ilościach i możemy go dodawać do sałatek oraz dań mięsnych.
Do przygotowania octu jest nam potrzebne:
– 6 dużych jabłek,
– 4 litry ciepłej wody,
– 1,5 szklanki cukru,
– trochę drożdży w kostce,
– skórka chleba razowego.
Jabłka należy zetrzeć na tarce do glinianego garnka, następnie zalewamy je 4 litrami ciepłej wody. dodajemy cukier, odrobinę drożdży w kostce, a także kawałek skórki chleba razowego. Całość musimy zostawić w glinianym garnku na 10 dni. Po tym czasie dosypujemy szklankę cukru i odstawiamy na następne 40 dni. Tak przygotowany ocet musimy przetrzymywać w ciemnej butelce i w chłodnym miejscu.

Czosnkiem

W oczyszczaniu żył może nam pomóc nalewka czosnkowa. Do jej otrzymania potrzebne jest 350 g czosnku, 200 ml czystego spirytusu oraz szklany pojemnik. Ząbki czosnku należy rozetrzeć na miazgę i zalać go spirytusem. Pojemnik szczelnie zamykamy i odstawiamy w ciemne oraz chłodne miejsce na 10 dni. Nalewki nie można trzymać w lodówce. Po 10 dniach mieszankę odcedzamy i przelewamy szklanej słoiczka. Znów odstawiamy w ciemne i chłodne miejsce na 4 dni. Po 4 dniach nalewka jest gotowa do picia. Mieszankę należy pić przez 12 dni. Można ją przyjmować z maślanką, kefirem lu kwaśnym mlekiem, jedna łyżka stołowa. Nalewkę pijemy 3 razy dziennie i za każdym razem zwiększamy ilość kropel o 1.

Dzień kuracjiŚniadanie - ilość kropliObiad - ilość kropliKolacja - ilość kropli
1123
2456
3789
4101112
5131415
6151413
7121110
8987
9654
10321
11252525
12252525

Taka nalewka czosnkowa uelastycznia naczynia krwionośne, a także zapobiega zawałowi serca, tworzeniu się nowotworów oraz miażdżycy. Poza tym poprawia wzrok, odmładza organizm, poprawia przemianę materii oraz oczyszcza organizm z tłuszczu.

Innym sposobem na oczyszczenie żył z wykorzystaniem czosnku jest nalewka, do której jest nam potrzebny 1 litr letniej, przegotowanej wody, 5 umytych i sparzonych cytryn oraz 30 ząbków czosnku. Skórkę cytryn należy zetrzeć na tarce, a owoce pokroić na kawałki i zblendować. Czosnek przeciskamy przez praskę i łączymy wszystkie składniki. Całość trzeba doprowadzić do wrzenia i gotować 1 minutę. Po wystudzeniu mieszankę przeciskamy przez gazę i przelewamy do butelki. Nalewkę trzymamy w lodówce i pijemy raz dziennie po 1 kieliszku przez 3 tygodnie, potem robimy tydzień przerwy i powtarzamy kurację. Nalewka ta doskonale oczyszcza naczynia krwionośne ze złogów, a także obniża poziom złego cholesterolu, wyrównuje ciśnienie oraz zwalcza grzyby i bakterie.

Metoda Tombaka

Metoda Tombaka jest dietą oczyszczającą i odchudzającą, która pomaga pozbyć się toksyn i złogów z naszego organizmu. Dieta ta polega na niełączeniu ze sobą niektórych składników. Na przykład nie można łączyć białka z węglowodanami, ale obie te grupy produktów możemy połączyć z produktami neutralnymi, czyli tłuszczami i produktami tzw. żywymi, np. smalec, olej, masło, warzywa, ale bez ziemniaków, ponieważ należą do grupy węglowodanów. W jednym posiłku nie należy mieszać ze sobą różnych rodzajów białek ani różnych rodzajów węglowodanów. Podczas spożywania tłuszczy powinniśmy zachować umiar.

Nie ma żadnego potwierdzenia i wyjaśnienia dla diety Tombaka. Natomiast wielu specjalistów i dietetyków zaleca jeść posiłki urozmaicone, które będą zawierały wszystkie składniki odżywcze, czyli witaminy, minerały, tłuszcze, białka oraz węglowodany.

W jego diecie bardzo ważnym elementem są lewatywy, dzięki którym możemy oczyścić organizm ze zbędnych produktów przemiany materii, a do tego zapewnią nam prawidłową pracę jelit.

Kuracje oczyszczające Tombaka

W Internecie można znaleźć dwie kuracje oczyszczające Tombaka. Jedna polega tylko na piciu soku z cytryn, a ta druga to picie różnych soków z owoców.

Kuracja cytrynowa
Kurację cytrynową możemy stosować w domu. Potrzebne nam będą świeże cytryny, a najlepiej z cienką skórką. Wyciskamy sok z cytryn, który zależy od razu wypić, ponieważ pod wpływem powietrza szybko się rozkłada. Są dwa rodzaje kuracji: profilaktyczna oraz lecznicza. Pierwszą można stosować w okresach większej zachorowalności na grypę, natomiast leczniczą stosujemy w chorobach chronicznych oraz w celu usunięcia toksyn z organizmu.

Kuracja profilaktyczna

DzieńLiczba cytryn
1 i 101
2 i 92
3 i 83
4 i 74
5 i 65

Łącznie musimy wypić 30 cytryn. Najlepiej pić sam sok, ale jeśli nie dajemy rady, to możemy go rozcieńczyć z wodą i dodać jedną łyżeczkę miodu.

Kuracja lecznicza

DzieńLiczba cytryn
1 i 125
2 i 1110
3 i 1015
4 i 920
5, 6, 7, 825

W kuracji leczniczej musimy wypić sok z 200 cytryn. Nie można do niego nic dodawać ani go niczym rozcieńczać. Jeśli pojawią się problemy z jelitami należy zaprzestać kuracji leczniczej i przejść na profilaktyczną. W ciągu dnia sok należy pić kilkakrotnie, 3 – 5 razy dziennie. Pijemy go minimum pół godziny przed posiłkiem i godzinę po posiłku.

Kuracja cytrynowa pomaga m.in. na anemię, kamienie żółciowe, dnę moczanową, choroby wątroby oraz cukrzycę i nadwagę.

6-dniowa dieta sokowa

Codziennie rano w tej diecie piejmy wodę wymieszaną s solą gorzką, czyli siarczanem magnezu. Jest to delikatny środek przeczyszczający, który pomaga usunąć wszystkie toksyny z naszego organizmu. Do tego pije się mieszankę soków z owoców cytrusowych. Przez pierwsze trzy dni zalecane jest robienie płukania jelit, a więc możemy sobie robić lewatywę.

Dnia pierwszego, drugiego i trzeciego piejemy słoną wodę oraz mieszankę soków. Rano wypijamy na czczo szklankę ciepłej wody z łyżką stołową gorzkiej soli. Po wypiciu tego roztworu należy się ciepło ubrać. Potem przygotowujemy mieszankę soków. Wyciskamy 900 ml soku z grapefruitów, dodajemy 900 ml soku ze świeżych pomarańczy, a do tego 200 ml soku z cytryn i 2 litry wody. Co 30 minut należy pić po 100 ml mieszanki, dopóki się nie skończy. Kiedy poczujemy się głodni, możemy zjeść pomarańczę albo grapefruita, a przed snem trzeba wypić napar z ziół przeczyszczających.

Czwartego i piątego dnia wprowadzamy nowe owoce i warzywa. Obowiązują takie same zalecenia jak w poprzednich dniach, ale złagodzone. Zamiast mieszanki soków, możemy pić sok z jabłek i marchwi w dowolnej ilości. Gdy jesteśmy głodni, możemy zjeść owoce i warzywa.

Szóstego dnia wprowadzamy nowe produkty. Zalecenia są takie same jak w dniu czwartym i piątym, ale do diety możemy wprowadzić w minimalnych ilościach: kaszę, jajka i ryby.

Aby kuracja przyniosła efekty, po jej zastosowaniu trzeba zmienić nawyki żywieniowe. Minimum na dwa miesiące należy wyłączyć z diety produkty, które zawierają biały cukier, białą mąkę, słodycze, konfitury, przetwory konserwowane. Ograniczamy także potrawy tłuste i smażone. Lepiej zrezygnować z mleka, a można jeść w małych ilościach masło, ryby, jajka, mięso oraz ser. Podstawą naszej diety powinny być sałatki, warzywa, owoce, kasze oraz świeżo wyciśnięte soki.

Czyszczenie cytrynami

Do przygotowania mieszanki z tych owoców potrzebny będzie nam sok wyciśnięty z 5 cytryn, do tego dodajemy taką samą ilość miodu i dodajemy ząbki z 3 główek czosnku. Wszystko mieszamy i wstawiamy do lodówki na tydzień. Po upływie tego czasu mieszankę trzeba odcedzić z kawałków czosnku i można pić tak przygotowany napój. Należy go pić codziennie na czczo po jednej łyżce stołowej.

Na oczyszczanie żył niektórzy stosują również miksturę opartą na cytrynach. Potrzebujemy do niej 5 całych cytryn, które musimy zalać gorącą wodą na 15 minut. Następnie wyciskamy je i dodajemy tyle samo miodu. Całość należy wymieszać i do tego wcisnąć 3 duże główki czosnku. Wszystko mieszamy i odstawiamy na 7 dni do lodówki. Pijemy jedną łyżkę dziennie.

Cebulą

Na złogi cholesterolu korzystny wpływ ma również cebula. Za pomocą sokowirówki lub maszynki do mięsa wyciskamy tyle cebuli, aby uzyskać szklankę soku. Przelewamy go do szklanego słoika i mieszamy ze szklanką świeżo wyciśniętego soku z cytryny i połową szklanki soku z korzenia selera. Do tak powstałej mieszanki dodajemy szklankę czyste wódki lub koniaku. Następnie słoik odstawiamy na 5 dni do lodówki. Przed każdym spożyciem nalewkę należy dobrze wymieszać. Stosujemy po pół małego kieliszka 2 razy dziennie, a pierwszą porcję najlepiej wypić na czczo. Taka kuracja powinna trwać około 4 – 5 tygodni, potem robimy 2 tygodnie przerwy i stosujemy ją od nowa. Nalewka ta nie tylko udrażnia żyły, ale także obniża poziom cholesterolu we krwi, zapobiega tworzeniu się skrzepów krwi, obniża ciśnienie, pobudza metabolizm, a także pomaga usunąć obrzęki nóg, twarzy, które powstały w związku z niewydolnością nerek oraz krążenia.

Ziołami

W udrażnianiu żył stosowane są również zioła. Należy wziąć pół szklanki drobno posiekanego czosnku, który przekładamy do słoika i zalewamy go szklanką spirytusu. Tak przygotowaną nalewkę należy odstawić na 14 dni. Po upływie tego czasu trzeba ją odcedzić i wycisnąć resztę czosnku. Następnie dodajemy do tego pół butelki, czyli 100 gram nalewki z miłorzębu japońskiego, a także pół butelki, czyli 100 gram nalewki z karczocha, do tego 10 łyżek z wyciągu z melisy i 15 łyżek z kwiatu głogu. Tak przygotowaną nalewkę możemy stosować po upływie 3 dni od chwili wymieszania wszystkich składników. Przyjmujemy po pół łyżeczki na niewielką ilość wody lub mleka. Stosujemy po posiłkach 3 razy dziennie. Nalewkę stosujemy przez 3 miesiące, robimy dwa tygodnie przerwy i robimy ponowną kurację. Taka ziołowa nalewka nie tylko udrażnia żyły, ale również obniża ciśnienie krwi, poprawia krążenie obwodowe i mózgowe, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, a także uelastycznia naczynia krwionośne. Do tego likwiduje złogi blaszek miażdżycowych w żyłach, zapobiega zawałom serca, zatorom żylnym, udarom mózgu, obniża cholesterol i działa korzystnie na pracę serca.

Innym sposobem na oczyszczenie żył jest mieszanka czosnku, cytryny i chrzanu. Należy wziąć 250 gramów chrzanu, cytryn i czosnku. Następnie wszystko mielimy i zalewamy taką samą ilością zimnej, przegotowanej wody. wstawiamy na jeden dzień do lodówki. Mieszankę trzeba stosować 3 razy dziennie po łyżce na godzinę przed posiłkiem. Razem z tym możemy zjeść łyżeczkę miodu.

Na oczyszczanie naczyń krwionośnych korzystny wpływ ma również mieszanka, na którą składa się 1 szklanka nasion kopru włoskiego, 2 łyżki stołowe zmielonego korzenia koziołka lekarskiego oraz 2 szklanki miodu naturalnego. Wszystkie składniki wlewamy do termosu o pojemności 2 litrów, zlewamy wrzącą wodą do pełna i odstawiamy na 24 godziny. Potem wszystko trzeba przecedzić, przelać do buteleczki i trzymać w lodówce. Taką nalewkę pijemy po 1 łyżce stołowej 3 razy dziennie i pół godziny przed posiłkiem. Pijemy dopóki nie skończy się mieszanka. Taką kurację przeprowadza się raz w roku.

4 thoughts on “Oczyszczanie żył ze złogów i cholesterolu

  1. a czemu te wszystkie „leki” na spirytusie? skoro wóda uszkadza naczynia, to co po takiej kuracji? nie można sie zwyczajnie najeść cebuli czy czosnku, tylko trzeba to zapijać spirytem?

  2. czytam czytam i mylsle w depresji czy cos mi pomo0ze i jak ja tp w ogole zrobie skoro nawet jajecznicy nie umie dobrze zrobic a wode na cherbate przypalam.. tak czytajac i myslac ,,a w klatce boli i kluje,,doszedlem do komentarza Marka..hehheheee..malo z krzela nie spadlem tam sie usmialem,, i czuje sie o wiele lepiej ..oomann .to dobre– nigdy nie pije i nie pilem,ale chyba kupie czosnek.kielbase i trpche czystej..

  3. Witamina C tak mnie uzdrowisk chirurg ze za rok miałam nie drożne żyły jestem po zabiegu jednej a teraz nie śpię normalnie bo mam takie bóle drugiej nogi i czekam na doplera .Próbowałam diety piłam zioła suplementy a cholesterol mam 260 ,nie pije alkoholu,jestem chuda,mam prace w której cały czas⁶biegam i nie wiem już co jeść żeby zatrzymać ten proces tyłu jest lekarzy i żaden nie potrafi znaleźć skutecznego leku.Mam 48.lat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *